Dış Ticaret Departmanı


dis_ticaret_departmani.jpg

Dış ticarette yükünüzü hafifletiyoruz…

Gümrükleme ve lojistik çözümlerimizin yanı sıra tıpkı bünyenizdeki bir dış ticaret (ithalat & ihracat) birimi gibi hareket ediyor, ticaretin A’dan Z’ye her noktasında ihtiyacınıza uygun çözümler sunan bir yapı oluşturuyoruz. Güneş Gümrük ve Lojistik Hizmetleri olarak, ordino ihbarından itibaren sorumlu olduğumuz süreçlerde, daha en başında yani sipariş aşamasında devreye girerek tüm riskleri minimize etmeyi, ithalat öncesi hazırlığı maksimum düzeye çıkararak lokal masraflarda maliyeti en aza indirgemeyi amaçlıyoruz. Tüm evrak trafiği, yurt dışı görüşmeler, yazışmalar, nakliye organizasyonu vb. tüm süreçleri üstlenerek sizin yükünüzü profesyonel şekilde azaltmayı hedefliyoruz.

Başlıca Hizmet Alanlarımız:

  • Proforma fatura üzerinden ürünlerin ithalat ve dış ticaret mevzuatına göre GTİP tespiti ve diğer ihtiyaçların değerlendirilmesi.
  • Türkiye gerekliliklerine ve paylaşılması durumunda satış sözleşmesine göre fatura ve diğer evrakların organize edilmesi.
  • Yurt dışı nakliyenin ve sigortanın rekabet edilebilir maliyetlerle düzenlenmesi.
  • Yapılacak olan ticarette eğer arada bir banka var ise ve özellikle Akreditifli Ödeme (LC) seçilmişse, akreditif süreçlerinin yönetilmesi ve banka ile ihracatçı arasındaki görüşmelerin yapılması. Akreditif metninin, taraflarla müzakere edilerek, sözleşmeye göre yazılması ve sürecin takip edilmesi.
  • İzne bağlı ürünlerin ithalat öncesi tespitlerinin ve teminlerinin yapılması, ihtiyaç halinde teminatlı taşıma organizasyonu sağlanması.
  • Yurt dışı nakliyenin takip edilmesi, antrepo veya geçici depolama işletmeleriyle iletişim sağlanarak, ürünlerin sağlıklı bir şekilde depolanması ve maliyetlerin düşürülmesi.
  • İthalat müşteri temsilcisi ile koordineli olarak, ithalat işleminin başlaması için önceden yapılmış hazırlıkların ithalat seviyesine alınması.
  • Gümrükte işlemi tamamlanan ürünlerin, bünyemizdeki nakliye departmanı ile koordineli olan ithalatçı deposuna ve/veya son adrese teslim edilmesi.

BİZE ULAŞIN

Merkez: Atatürk Mah. Ataşehir
Bulvarı No: 20 Gardenya Plaza 3
Kat: 14 Ataşehir/İSTANBUL

 

ÜYELİKLERİMİZ