Onaylanmış Kişi Statüsü


oks.jpg

Güneş Gümrük ve Lojistik Hizmetleri olarak, Gümrükler Genel Müdürlüğü’nde yüksek deneyimi bulunan uzman danışmanlarımız ile Onaylanmış Kişi Statü Belgesi almak isteyen müşterilerimize yardımcı oluyor, süreç boyunca destek sağlıyoruz.

Üretici / sanayici firma değilseniz ya da üretici / sanayici firma olmanıza rağmen Yetkilendirilmiş Yükümlü Statüsü için belirlenen bazı kriterlerin dışındaysanız; Onaylanmış Kişi Statü Belgesi ile Yetkilendirilmiş Yükümlü Statüsü’nün sağlamış olduğu bir kısım kolaylıklardan ve çeşitli ayrıcalıklardan yararlanabilirsiniz.

Onaylanmış Kişi Statü Belgesi; sahiplerini basitleştirilmiş usul ve uygulamalarında, eksik belgeyle beyan, beyanın türüne ilişkin kolaylaştırmalar, kısmi teminat, götürü teminat uygulamalarından yararlanma, basitleştirilmiş işlem kapsamında A.TR dolaşım belgesi düzenleme ve vize etme yetkileriyle donatıyor.

Aynı zamanda bu işlemler dışında, hamili firmalara günlük cari uygulamalardan (örneğin Seri No: 16 Sayılı Tebliğ uygulaması) doğrudan yararlanma ya da araç üstü işlemlerde izne tabi olmama gibi kolaylıklar da sağlayabiliyor.

BİZE ULAŞIN

Merkez: Atatürk Mah. Ataşehir
Bulvarı No: 20 Gardenya Plaza 3
Kat: 14 Ataşehir/İSTANBUL

 

ÜYELİKLERİMİZ